niedziela, 2 kwietnia 2017

Ziemia Lubawska zablokowana na facebooku


Nie wiem, czy widzicie mój profil (Tomasz Chełkowski) albo moją stronę (Ziemia Lubawska) na facebooku, jeśli widzicie to informuję Was, że nie mogę Wam odpisać, nie dam rady przyjąć nikogo nowego do znajomych, nie jestem w stanie zrobić absolutnie nic L  

Wszyscy dobrze wiecie, że po dłuższej przerwie jakieś dwa tygodnie temu postanowiłem wrócić na facebooka. Przyjmowałem nowych znajomych, zachęcałem do polubienia mojej strony o nazwie Ziemia Lubawska i nagle po zalogowaniu wyświetliło mi się coś takiego:

Jestem wstrząśnięty zachowaniem facebooka. Nie godzę się z tak agresywną polityką wyłudzania danych osobowych. Wystarczy przeczytać książkę „Pożeracze danych” autorstwa Constanze Kurz i Franka Riegera albo „Zbrodnie przyszłości” napisaną przez Marca Goodmana. Ja te i wiele im podobnych książek czytałem i dlatego zdjęć /skanów dowodu osobistego facebookowi nigdy nie wyślę.  Autor: Tomek

Kontakt: 
ziemialubawska@protonmail.com

Wszelkie prawa zastrzeżone!
Jeśli chcesz skorzystać z moich materiałów najpierw zapytaj mnie o zgodę ;)


3 komentarze:

 1. O kurcze! Niesamowite co się dzieje. Zaczynamy funkcjonować w świecie, w którym nie ma miejsca na anonimowość.
  Też bym się nie zgadzała na publikowanie swoich danych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam na moim blogu,
   facebook potraktował mnie w chamski sposób, dziś po raz kolejny próbowałem się zalogować i nawet już mi się nie wyświetliły powyższe napisy, że mam przesłać skan dowodu osobistego. Teraz mam napis, że moje konto zostało zablokowane. Wychodzi na to, że Marc Goodman w książce "Zbrodnie przyszłości" pisze prawdę. W tym wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o wyłudzanie naszych danych osobowych i potem handel nimi. Osoby zarejestrowane na portalach społecznościowych nie są klientami, oni są produktem. Nawet jeśli facebook mnie przeprosi i przywróci konto to i tak po tym wszystkim nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

   Pozdrawiam,
   Tomasz Chełkowski

   Usuń
 2. Ja nie zakładałem nigdy konta na tym zdradzieckim serwisie i widząc coś takiego po raz kolejny przekonuję się, że zrobiłem słusznie. Żyję normalnie, mam znajomych i jakoś nie czuję, że cokolwiek mnie omija.

  OdpowiedzUsuń